صفحه نخست
 روز خانواده و تکريم بازنشستگان گرامي باد 1397/06/15 12:47 AM

روابط عمومی حج و زیارت خراسان رضوی: 

از سال 1386 روز 25 ذيحجه به عنوان روز خانواده و تکريم بازنشستگان در تقويم رسمي کشور درج شده است علت انتخاب اين روز شأن نزول آيه «هل اتي» در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پايه‌هاي آن است، عنوان شده است. سوره هل اتي در روز 25 ذيحجه در شان اهل بيت پيامبر (ص) نازل شد که پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.

نقش خانواده به عنوان مهمترين نهاد تربيتي در پرورش و تربيت سرمايه‌هاي انساني که از بزرگترين پشتوانه‌هاي توسعه و تعالي هر کشوري به شمار مي‌آيد، از چنان اهميتي برخوردار مي‌باشد که سلامت و صلابت هر جامعه‌اي مرهون وجود خانواده‌هاي سالم، عفيف و با تقوا است.

بازنشستگان عزيز! امروز ما بر اين باوريم که آرامش و امنيت اجتماعي و اقتصادي کشور را مديون تلاش‌هاي بي‌دريغ شما خردورزاني که طي سال‌هاي فعاليت خود از هيچ کوششي مضايقه نداشته و با پشتکار و سخت‌کوشي وصف‌ناپذيردرعرصه آباداني و سازندگي اين مرز و بوم، چرخ‌هاي عظيم توسعه و پيشرفت را به حرکت درآورده ‌ايد هستيم.

سخن گفتن از ارزش ساليان طولاني فعاليت سازنده شما عزيزان آسان نيست، به طور قطع اين تلاش، پشتوانه‌اي ارزنده براي استحکام پايه‌هاي اقتصادي، توانمندي‌هاي صنعتي و انسجام نظام اداري کشور بوده است. تلاشتان را ارج مي‌نهيم و پاسداري از زحماتتان را تکليف خود مي‌دانيم.
 
 
 

 
 
 
 
 
                      
 

كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد