صفحه نخست
قابل توجه مدیران محترم: نکات ضروری و بسیار مهم جهت اخذ ویزا 1396/03/27 10:54 AM

 مدیران محترم کاروانهای حج تمتع 1396

 

سلام علیکم

بااحترام؛ با عنایت به آغاز عملیات اخذ روادید حج تمتع 1396 لازم است مدیران محترم نکات ضروری ذیل الذکر را به دقت مطالعه و بطور ویژه نسبت بر انجام آن نظارت کامل داشته باشند .

1-    به هیچ عنوان تا قبل از اعلام این مدیریت نسبت به ارسال اطلاعات زائرین به واحد روادید از طریق سامانه ثبت نام اقدام ننمایید .

2-    صدور ویزای زائرین حج تمتع در سالجاری به صورت الکترونیک و با ارسال اطلاعات زائرین به عربستان از طریق سامانه مربوطه انجام می پذیرد که این موضوع با توجه به عدم خدمات کنسولی در ایران و عربستان باعث می شود در صورت ارسال اطلاعات اشتباه ، زائر یا زائرین مذکور در فرودگاه های عربستان با مشکل مواجه شده و یا حتی به ایران بازگشت داده شوند ؛  لذا ضرورت دارد تا مدیران محترم نسبت به بازبینی اطلاعات اصلی (نام و نام خانوادگی ، کدملی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، تاریخ و محل تولد) و تمامی اطلاعات گذرنامه ای زائرین اقدام نمایند . کوچکترین بی دقتی و اشتباه در این زمینه می تواند مشکلات متعدد و صدمات جبران ناپذیری برای زائرین و کاروان ایجاد نماید بنابراین توصیه می شود برای بررسی این اطلاعات با استفاده از گزارشات موجود در سامانه پرینت هایی تهیه شده و در چند نوبت و توسط افراد متعدد بررسی انجام شود . بررسی نهایی نیز با نظارت کامل شما قبل از ارسال اطلاعات انجام شود .

3-    اطلاعات محرم برای بانوان زیر 45 سال به صورت صحیح و کامل درج شود .       

4-    با توجه به نداشتن تجربه قبلی در دریافت ویزای الکترونیکی اطلاعات کاملی از فرآیندهای آن در اختیار نمی باشد؛ لذا مدیران محترم به هیچ عنوان استناد به تجربه سالهای قبل خود ننموده و فقط بر اساس دستورالعمل های صادره در سالجاری اقدام نمایند .

5-    بررسی تاریخ اعتبار گذرنامه (05‏/12‏/1396) ، مخدوش نبودن اطلاعات صفحه اول و سالم بودن صفحات داخلی از موارد بسیار مهم می باشد .

6-    اسکن عکس می بایست دقیقاً بر اساس دستورالعمل مربوطه باشد برای این منظور می توانید از نرم افزار اسکن عکس در عملیات عمره استفاده نمایید ؛ اندازه عکس توسط سامانه بررسی می شود و در صورت وجود اشکال به کاربر اعلام می کند ولی وضوح ، شفافیت و نور تصویر می بایست به صورت چشمی توسط کاربر بررسی شود . به هیچ عنوان عکس های غیر از عکس الصاقی در گذرنامه و یا عکس های معیوب (تاخورده ، سوراخ و یا ... ) استفاده ننمایید .

7-    دقت شود بارکد پایین صفحه اصلی گذرنامه (MZR) مخدوش نبوده و یا قسمتی از آن بوسیله سایر نمایه های داخل پاسپورت هم پوشانی نداشته باشد .

8-    ارائه اصل گذرنامه و یک قطعه عکس گذرنامه  در موعد مقرر به واحد روادید ضروری است   و زائرینی که به هر دلیل از ارائه گذرنامه در مهلت مقرر اجتناب نمایند نمی توانند نسبت به انجام سفر خود مطمئن باشند؛ لذا مدیران محترم می بایست  این موضوع را به صورت مکتوب به ایشان اطلاع دهند .

 اطلاعات تکمیلی جهت انجام فرآیند اخذ روادید متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد . 


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد