صفحه نخست
 روش و زمانبندی دریافت وجه قربانی حج 1396 1396/03/29 9:16 AM

 مدیران محترم کاروانهای تمتع 1396

 

سلام علیکم

با احترام، نظر به محسنات دريافت وجوه مربوط به قرباني در داخل کشور (قبل از تشرف) و در راستاي ارائه تسهيلات هرچه بيشتر برای زائران عزیز، حسب هماهنگي هاي بعمل آمده با طرف هاي اجرائي واحد قرباني به نحوی برنامه ریزی گردیده است تا مدیران محترم کاروانها بتوانند زائران را نسبت به واریز معادل مبلغ475ريال سعودي (نرخ مصوب بانک توسعه اسلامي براي حجاج کليه کشور هاي اسلامي مشارکت کننده درطرح ) طبق برنامه زمانبندي زير راهنمائي نمايند.

روش و زمانبندي دريافت وجه قرباني حج 1396

1‏-زائرين محترم مبلغ 4080000 ريال را از تاريخ 30‏‏/03‏‏/96 لغايت 15‏‏/04‏‏/96 پس از دریافت فیش مخصوص ازمدیر کاروان خود به حساب سيبا به شماره 0103972492009 به نام تمركز وجوه قرباني حج تمتع 96 واريز و اصل فيش واريزي را تحويل مدير کاروان نموده وتصوير آن را نزد خود نگهداری نمایند.

2‏‏-مدير كاروان بدین منظور با ورود به سایت ثبت نام حج (www.hajkarevan.ir) وتأیید یکایک افراد متقاضی شرکت کننده درطرح قربانی و تكميل فرمهاي مربوطه، نسبت به چاپ فيش واريز وجه قرباني اقدام و هر زائر به بانك مراجعه و نقداً  مبادرت به  پرداخت وجه مزبورخواهد نمود.

1‏‏/2 ‏‏- در اجرای عملیات مذکور، تدابیری اندیشیده شده  که چنانچه مدیر کاروان فرم های مربوطه راتکمیل ننماید امکان چاپ و صدور فیش واریزی قربانی و پرداخت الکترونیکی  میسر نخواهد بود.

3‏-درحج سال جاري هر زائر فقط امكان انجام یک(1) رأس قرباني را با نرخ مصوب دارد و چنانچه نياز به انجام قرباني دوم  یا بیشتر را داشته باشد با هماهنگی مدیر کاروان در عربستان نسبت به تهيه كوپن از ستاد منطقه  با پرداخت وجه نقدی آن(که 450 ریال سعودی بابت یک رأس قربانی و10ریال بابت ذبح که جمعاً مبلغ 460 ریال سعودی) است ، امکان پذیرخواهد بود.

1‏‏/3‏‏- مدير يا معاون کاروان با دردست داشتن پرینت وجوه ممهور به مهر كاروان با مراجعه به مدیر مجموعه محل استقرارکاروان خود نسبت به دریافت کوپن قربانی متقاضیان واجد شرایط اقدام خواهند نمود. شایان ذکراست همکاران واحد اجرایی قربانی جوابگوی مراجعات مدیران محترم در این خصوص نخواهند بود.

4‏-درسال جاری نظام حاکم بر نوبت دهی برای ورود به کشتارگاه  همچون سال گذشته بوده که به صورت مجموعه ای اولویت بندی شده و اولویت هر کاروان بر اساس قرعه کشی صورت گرفته تعیین و در ایران اعلام می گردد که شرح دقیق آن از طریق سامانه جامع کارگزاران  به منظور دقت نظر و پاسخگویی به سوالات احتمالی قرار خواهد گرفت.

5‏- درخاتمه نکات ضروری بعنوان "ضمائم" دستورالعمل شامل: تشریح نظام نوبت دهی و شرح مختصرطرح ،استفتائات فقهی از مراجع عظام تقلید وپاسخ این بزرگواران و همچنین فرم های مربوطه و .... جهت بهره برداری کلیه عزیزان زائر بالاخص دست اندرکاران امر قربانی تقدیم می گردد.

جهت دریافت ضمائم اینجا کلیک کنید


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد