صفحه نخست
دستورالعمل ارسال اطلاعات به روادید و تحویل گذرنامه ها 1396/04/02 3:00 PM

 دستورالعمل ارسال اطلاعات زائرین به روادید و تحویل گذرنامه ها

مدیران محترم کاروانهای حج تمتع 1396

سلام علیکم

بااحترام؛ همانطور که مستحضرید اخذ ویزای زائرین حج تمتع 1396 به صورت الکترونیکی بوده و به دلیل عدم دسترسی به سفارت و یا کنسولگری عربستان در صورت بروز اشتباه در ارسال اطلاعات زائرین امکان ویرایش و اصلاح آن مقدور نبوده و بالطبع برای اینگونه زائرین یا ویزا صادر نمی شود و یا ویزای غیر معتبر صادر خواهد شد که عدم اعزام و یا حتی برگشت زائر از عربستان را در پی خواهد داشت . لذا ضرورت دارد تا مدیران محترم موارد ذیل الذکر را مطالعه و نسبت به انجام دقیق آن اهتمام ویژه مبذول فرمایند .

1-     مجددا تاکید می گردد با بررسی چند باره اطلاعات ثبت شده زائرین در سامانه از صحت آن اطمینان حاصل نمایید و در صورت وجود هرگونه مغایرت نسبت به اصلاح آن اقدام نمایید . در مواردی که اصلاح توسط شما امکان پذیر نمی باشد مراتب را در زمان تحویل گذرنامه ها به صورت مکتوب اعلام نمایید .

2-    ارائه لیستی از تمامی بانوان زیر 45 سال کاروان طبق جدول زیر .

 

کد زائر

نام و نام خانوادگی زائر

کد محرم

نام و نام خانوادگی محرم

نسبت

 

 

 

 

 

 

3-   کنترل دقیق اطلاعات گذرنامه (اعتبار 1/12/96 مخدوش نبودن حداقل دو صفحه سفید روبروی هم )

4-    لازم است مدیران محترم در هنگام تحویل گذرنامه ها لیست مشخصات گذرنامه ای زائرین را دریافت و پس از بررسی نهایی نسبت به تائید صحت اطلاعات موجود در تمام صفحات آن اقدام و به همراه گذرنامه ها تحویل نمایند.

5-    پس از دریافت جلد پلاستیکی و برچسب گذرنامه ها از مدیران منتخب می بایست نسبت به تکمیل اطلاعات برچسب ها اقدام نموده و سپس آن را بر روی جلد پلاستیکی الصاق نمایید .

6-    گذرنامه های هر کاروان می بایست در یک ساک و به تفکیک زائر و عوامل بسته بندی و تحویل گردد .

7-    یک قطعه عکس 4*6 مطابق با عکس گذرنامه که پشت نویسی شده و ممهور به مهر کاروان باشد به گذرنامه ها الصاق گردد . ( از منگنه و سوزن استفاده نگردد)

8-   هیچگونه پاسخگویی به زائرین در خصوص گذرنامه و ویزا انجام نمی پذیرد لذا از فرستادن زائرین جهت هرگونه پیگیری و سوالی اجتناب فرمایید .

9-    دریافت و تحویل گذرنامه از کاروان و به صورت کاروانی و تکی فقط توسط مدیر یا معاون کاروان صورت می پذیرد .

10-  پس از ارسال اطلاعات زائرین به استان در صورتیکه به هر دلیل زائری انصراف داد می بایست با تکمیل فرم انصراف به صورت دستی (فرم در دستورالعمل ثبت نام) مراتب را سریعا به واحد ثبت نام و اعزام اطلاع دهید .

11-  پس از صدور ویزا مراتب به اطلاع مدیران محترم خواهد رسید .

تذکر بسیار مهم : مسئولیت هرگونه مغایرت و بی دقتی در ثبت اطلاعات و تبعات ناشی از آن به عهده مدیر کاروان می باشد .

مدیریت حج و زیارت خراسان رضوی


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد