صفحه نخست
فراخوان معاون آموزشی عتبات عالیات عراق 1396/08/27 12:24 PM

مدیر محترم دفتر زیارتی

مدیرعامل محترم شرکت زیارتی

 

سلام علیکم

      بااحترام؛ به اطلاع می رساند براساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی سازمان و با توجه به خروج تعداد قابل توجهی از مدیران راهنما عتبات عالیات عراق از چرخه عوامل طی سه سال آینده به دلایل متعدد از قبیل شرط سن ، ارزشیابی های ضعیف و عدم تطبیق خود با شرایط جدید مدیران راهنما ، ضرورت تامین و تربیت نیروی انسانی جایگزین دوچندان است. علی ایحال با توجه به مراتب فوق و با اهداف: ایجاد وحدت رویه در شناسایی و جذب نیروی انسانی، تامین کسری مدیر کاروان در برخی از استان ها، جایگزین سازی و جانشین پروری برای افراد بازنشسته طی سه سال آینده، نیروسازی در شهرهایی که هیچ کارگزاری نداریم و ایجاد پایگاه حج و زیارت و جذب زائران عتبات، آینده نگری در جذب نیروی انسانی با نگاه به سایر حوزه های زیارتی و ارتقای پلکانی و شایسته گزینی و با رویکرد: ایجاد فرصت برابر برای کلیه مشتاقان از طریق فراخوان عمومی، رقابت پذیری در جذب نیروی انسانی از طریق آزمون و مصاحبه و شایسته گزینی، دانش گرایی و جوان گرایی، مقرر است با عنایت به نظام نامه منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت و همچنین آیین نامه ابلاغی کاروان های عتبات عالیات عراق، مقرر گردید جذب معاونین آموزشی کاروانهای عتبات انجام شود که برنامه زمان­بندی آن به شرح زیر جهت اطلاع رسانی لازم به متقاضیان واجد شرایط اعلام می گردد :

 

 

 

عنوان

تاریخ شروع

تاریخ اتمام

ثبت اطلاعات و شرکت در فراخوان

25‏/08‏/96

14‏/09‏/96

اعلام اسامی شرکت کنندگان در فراخوان به آموزش

15‏/09‏/96

16‏/09‏/96

هماهنگی لازم جهت برگزاری آزمون از قبیل مکان، و صدور کارت

17‏/09‏/96

29‏/09‏/96

آزمون

15‏/10‏/96

بررسی پاسخنامه آزمون

16‏/10‏/96

25‏/10‏/96

اعلام نتیجه آزمون

26‏/10‏/96

بررسی مدارک پذیرفته­شدگان و انجام مصاحبه

27‏/10‏/96

27‏/11‏/96

اعلام نتیجه نهایی و معرفی برای انجام دوره­های آموزشی

01‏/12‏/96

03‏/12‏/96

 

پیرو اعلام قبلی و با توجه به فراهم شدن ورود افراد جدید به چرخه مدیران به اطلاع کلیه کارگزاران می رساند که منبعد از معرفی مدیرانی که بنا به هر دلیلی (سن ،مدرک تحصیلی ، ارزشیابی ضعیف و ...) دارای شرایط اعزام نمی باشند خودداری نمایند . بدین منظور لازم است کلیه شرکتها و دفاتر زیارتی جهت تقویت نیرو انسانی شهر و یا شهرستان خود و همچنین داشتن نماینده و ایجاد پایگاه برای جذب زائرین شهرهای فاقد دفتر و شرکت مجاز زیارتی اطلاع رسانی به علاقه مندان و متقاضیان واجد شرایط را در تمامی شهر و شهرستانهای استان به نحو مقتضی انجام دهند .

با توجه به اینکه فراخوان برای شناسایی افراد جدید است که ایشان بالطبع پرونده الکترونیکی در سامانه جامع کارگزاران ندارند لذا ابتدا متقاضیان با مطالعه دستورالعمل مربوطه در سامانه جامع کارگزاران مبادرت به ثبت اطلاعات خود به صورت صحیح و دقیق نمایند چرا که بر اساس همین اطلاعات ثبت شده احراز شرایط شده و امتیازات مربوطه را کسب خواهند نمود . لازم است پس از ثبت اطلاعات و قبل از زمان مصاحبه ، اصل و اسکن رنگی مدارک و مستندات اطلاعات ثبتی خود را به واحد کارگزاران حج و زیارت استان تحویل تا پرونده الکترونیکی آنان تایید شود. بدیهی است در صورت مغایرت در ثبت اطلاعات، و متناسب با آن از لیست حذف و یا امتیازات مربوطه اصلاح خواهد شد.

شرایط اختصاصی مدیر (سال اولی) کاوان عتبات عالیات عراق:

1-حداقل سن 25 و حداکثر 50 سال (از ابتدای سال 1397)

2-داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس (مدرک تحصیلی فوق دیپلم امور حج و زیارت نیز قابل قبول است)

3-قبولی در آزمون جذب منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت و گذراندن مراحل آن

4-بومی بودن در استان و شهر مربوطه

 

5-ثبت نام در سامانه ثبت نام عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با پرداخت هزینه و اعزام بعنوان معاون آموزشی

 

لذا متقاضیان شرکت کننده در فراخوان معاون آموزشی کاروانهای عتبات عالیات عراق میبایست با مد نظر قرار دادن شرایط فوق (شرط سن و مدرک تحصیلی) نسبت به شرکت در این فراخوان اقدام نماید .

 

لازم  به ذکر است امتیازات افراد شرکت کننده در فراخوان به سه دسته تقسیم شده که عبارتست از:

الف‏- ویژگی های فردی؛

این بخش دارای 1500 امتیاز است که شامل: سوابق ایثارگری، مدرک تحصیلی و سن (رویکرد جوانگرایی) است. لازم به ذکر است؛ افراد در ابتدا بر اساس اطلاعات خود اظهاری امتیازات این بخش را کسب می­نمایند و قبل از برگزاری مصاحبه (چنانچه جزء افراد سه برابر ظرفیت دعوت شده به مصاحبه باشند) می بایست اقدام به ارایه مدارک کرده و اطلاعات خود را تایید نموده باشند .

ب‏- آزمون کتبی؛

بخش آزمون کتبی 4000  امتیاز دارد و افرادی که حداقل 60% مجموع امتیازات بند الف و بند ب را کسب نمایند و به تعداد سه برابر نیاز برای مصاحبه دعوت خواهند شد.  مفاد آزمون کتبی شامل موارد زیر می شود.

آزمون

4000

حداقل:

2400

رایانه

احکام اولیه و عمومی

اطلاعات عمومی  (اصول عقاید، مبانی سیاسی اسلام، مبانی عمومی مدیریت، تاریخ اسلام، جایگاه زیارت در اسلام)

جغرافیای عراق (آشنایی با اماکن مذهبی)

زبان عربی

 

ج‏- مصاحبه؛

 بخش مصاحبه 4500 امتیاز دارد که امتیاز این بخش با امتیاز مکتسبه در مرحله اول جمع و به تعداد نیاز هر شهر از بالاترین امتیاز انتخاب و برای طی دوره آموزشی معرفی خواهند شد. در صورت موفقیت در دوره آموزشی، متقاضی می بایست با مراجعه به یکی از دفاتر زیارتی و با پرداخت هزینه، بعنوان معاون آموزشی اعزام تا در صورت تایید عملکرد در زمره مدیران کاروان عتبات قرار گیرد. مفاد مصاحبه شامل موارد زیر می شود.

 

مصاحبه

4500

حداقل:

2700

اصول ارزشی

مهارتهای ارتباطی و رفتاری

اصول حرفه­ای

توانایی آموزشی و فرهنگی

 

 در پایان گفتنی است آن دسته از افرادی که در سیستم دارای سابقه عمره یا تمتع بوده و فاقد سابقه عتبات باشند، مشروط به عملکرد قابل قبول، نیاز به شرکت در این فراخوان را نداشته و می­توانند دوره­های آموزشی مربوطه را گذرانده و به عنوان معاون آموزشی اعزام گردند. این فراخوان صرفاً مربوط به افرادی است که فاقد هر گونه سابقه اجرایی زیارتی هستند.

شایان  ذکر است ثبت نام در فراخوان با پرداخت هزینه آزمون که در سامانه آموزش انجام می گیرد، نهایی می شود. بنابراین متقاضیان می بایست پس از ثبت اطلاعات در سامانه کارگزاران از طریق آدرس اعلامی به سامانه آموزش مراجعه و با پرداخت هزینه آزمون ثبت نام خود را نهایی کنند. در پایان ثبت نام پیامکی به متقاضی ارسال خواهد شد.

مدیریت حج و زیارت خراسان رضوی


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد