صفحه نخست
بهره برداری از ۷۷ طرح بمناسبت هفته دولت در شهرستان بینالود 1397/06/04 8:16 PM

با حضور استاندار خراسان رضوی ۷۷ طرح عمرانی، خدماتی و گردشگری با هزینه ۵۹۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز) به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این مراسم گفت: هفته دولت زمان معرفی دستاوردهای دولت به مردم است اما بیان دستاوردهای دستگاه های اجرایی به معنای نادیده گرفتن مشکلات موجود نیست.
وی افزود: در چارچوب خدمات دولت تدبیر و امید امسال تاکنون دستگاه های اجرایی هزار و 980 طرح را با 56 هزار و 190 میلیارد ریال هزینه در سطح استان به اتمام رسانده اند.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: با وجود فشارهای مختلف به بخش تولید شاهد افزایش 849 هزار تنی صادرات استان به ارزش 721 میلیون دلار در چهار ماه نخست امسال بوده ایم که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 29 درصد رشد داشته است.
رشیدیان اقدامات مالی بانک ها را در این استان ثمربخش توصیف و بیان کرد: مجموع تسهیلات پرداختی بانک ها در این استان ظرف چهار ماه نخست امسال به 72 هزار و 300 میلیارد ریال رسید.
وی افزود: بانک ها در خراسان رضوی همچنین در این مدت بر اساس تبصره 18 و طرح اشتغال فراگیر 18 هزار میلیارد ریال وام به متقاضیان پرداخت کرده اند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: علاوه بر این بانک ها به طرح های اقتصادی در مناطق محروم استان نیز شش هزار و 100 میلیارد ریال تسهیلات داده اند.
رشیدیان دربخش دیگری از سخنانش گفت: جنگ اقتصادی امروز آمریکا با ایران با هدف ایجاد فشار روانی بر مردم و فشار از بالا صورت می گیرد. برای مقابله با این توطئه دشمن باید همه از جمله جوانان به عرصه فعالیت های اقتصادی روی آورده و بدانند باید در این صحنه استقامت و از ظرفیت های بالقوه، هوشمندی و سرمایه هایمان استفاده کنیم.
وی گفت: در این جنگ اعتماد، همدلی و امید به آینده رمز پیروزی است و مردم همانطور که در هشت سال دفاع مقدس با حضور در مناطق عملیاتی از مرزبانان کشور دفاع کردند در این تهاجم اقتصادی نیز باید از اقشار آسیب پذیر جامعه دفاع کرده تا در کنار یکدیگر عزت اقشار مختلف جامعه حفظ شود.
 فرماندار بینالود نیز در این مراسم گفت: مهمترین طرح ها شامل هشت پروژه شهرداری شاندیز با هزینه 120 میلیارد ریال، 11 پروژه شهرداری طرقبه با هزینه 40 میلیارد ریال و هشت طرح پست فشار قوی برق با هزینه 116 میلیارد ریال هستند.
سیدحسن حسینی افزود: برای اجرای ساختمان اداره امور مالیاتی شهرستان بینالود نیز 20 میلیارد ریال و برای خرید زمین آن 30 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی همچنین به افتتاح مجموعه گردشگری قصرخورشید در شاندیز اشاره و بیان کرد: این مجموعه تنها طرح افتتاحی هفته دولت است که توسط بخش خصوصی با 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری اجرا شده است.
فرماندار بینالود همچنین گفت: با تامین 400 میلیارد ریال اعتبار عملیات گازرسانی به 15 روستای این شهرستان امروز آغاز شد و پیش بینی می شود این طرح دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد