صفحه نخست
مقدمات استقرار زائران در عرفات و منا انجام شد 1398/05/08 3:53 PM

 مدیر عملیات حج 98 اعلام کرد : مقدمات استقرار زائران در صحرای عرفات و منا به انجام رسید و در این راستا مدیران مجموعه ها و کاروان از محل خیمه ها و استقرار کاروان های خود بازدید کردند.

نصرالله فرهمند روز سه شنبه دراین رابطه به خبرنگار ما گفت : در حال حاضر نقشه های خیام عرفات بین مدیران مجموعه ها توزیع شد و آنان با حضور در محل خیام نسبت به تطبیق این نقشه ها با محل استقرار کاروان ها اقدام کردند.

وی اظهار کرد : امسال با برنامه ریزی های صورت گرفته اقدامات این حوزه نسبت به سال های قبل خیلی زودتر شروع شد و به انجام رسید ، خیمه ها برپا شد و محل های استقرار کاروان ها در خیام مشخص و مدیران هم فضاهای اسکان زائرانشان را بازدید و با نقشه های دریافتی تطبیق دادند و در این رابطه توجیه شدند.

وی ادامه داد : در عین حال اقدام موثر دیگر در راستای تسهیل امور و رفاه بیشتر زائران ارتقا و ببهبود سیستم های سرمایشی خیام است که تجهیزات خنک کننده سنگین با کارآیی خوبی فراهم شده و با توجه به اینکه در این ایام شاهد دمای بالای مردادماه در صحرای منا و عرفات هستیم وجود سیستمهای خنک کننده که بهتر از سال های گذشته است می تواند به بهبود شرایط زائران و انجام بهتر و توام با آسایش بیشتر اعمال کمک کند.


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد