صفحه نخست
38 نفر از بیماران بستری در عربستان به کشور منتقل شدند 1398/05/27 10:43 AM

 رئیس سازمان حج و زیارت : 38 نفر از حجاج دارای شرایط خاص ، های ریسک و بیمار که در مکه در بیمارستان های سعودی و ایرانی بستری بودند ،با نظرهیات پزشکی طی کمتر از 18 ساعت گذشته به کشورمان بازگشتند.

رئیس سازمان حج و زیارت : 38 نفر از حجاج دارای شرایط خاص ، های ریسک و بیمار که در مکه در بیمارستان های سعودی و ایرانی بستری بودند و نیز تعدادی از افراد دارای مشکلات جسمی و غیره با نظرهیات پزشکی طی کمتر از 18 ساعت گذشته به کشورمان بازگشتند.
 به گزارش یکشنبه روابط عمومی سازمان حج و زیارت ، علی رضا رشیدیان بابیان این مطلب افزود : اعزام افراد بیمار آن هم در نخستین پروازهای بازگشتی به کشور تا کنون سابقه نداشته است که به منظور تسهیل شرایط و انتقال سریعتر آنان برای تداوم درمان در کشور انجام شده است.
وی اظهار کرد : بر این مبنا طی اعلام به هیات پزشکی برای شناسایی بیماران ،افراد دارای شرایط خاص  و یا وابستگی های دارویی و نیز حجاج دارای مشکلات جسمی و غیره این امرطی روزهای گذشته انجام و این افراد در بیمارستان های سعودی و نیز مراکز درمانی و بیمارستانی کشورمان مستقر در مکه انجام شد.
 وی اظهار کرد : هر چند برخی نقص ها هم وجود داشت اما با هماهنگی همه حوزه ها از گرفتن گذرنامه تا هماهنگی با شرکت هواپیمایی و نیز بخش های درمانی بیمارستان های سعودی و داخلی این اقدام درخور تقدیر انجام شد .
وی عنوان کرد : این زائران همگی به تهران انتقال یافته اند و بخشی از آنان در ادامه درمان های خود در بیمارستان مستقر شده اند و برخی که خانواده هایشان همراه بوده اند به خانه و شهر و دیار خود بازگشته اند.

 


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد