صفحه نخست
پویایی از جمله نقاط قوت سازمان حج و زیارت و مدیریت آن است 1398/05/18 9:07 PM

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاح ایرانی گفت : از جمله نقاط قوت سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری پویایی آنهاست و که خود منجر به رشد و سهولت در انجام امور و پیشرفت در کارها می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب در بازدید از مرکز کنترل نقل ترددی حج ۹۸ گفت: هر سازمانی که پویا نباشد، به تدریج منزوی و منحل شده می شود اما سازمان حج و زیارت با سیاست های مناسب مدیریت سازمان و تیم خوب و مجربی که در اختیار دارد توانسته عملکرد موفقی در این حوزه داشته باشد .
 وی تصریح کرد : راه اندای سامانه جدید برای کنترل و رصد و مدیریت شرایط و خدمات ارائه شده به زائران امری بسیار مطلوب است هر چند ممکن است در آغاز راه مشکلات و نواقصی داشته باشد که به مرور با رفع آنها به بهبود و ارتقا سطح عملکردی سازمان و خدمات دهی می انجامد.
 وی افزود: تا پیش از این در موضوع نقل ترددی ، کنترل و نظارت تردد زائران در عرفات ومنا و .. در اختیار برنامه‌ریزان نبود و باید  افراد در هتل ها مستقر و یا همراه اتوبوس ها مسیر را دنبال می‌کردند تا زائران به مقصد برسند. 
وی تصریح کرد : اگر هدایت ، کنترل و مدیریت نقل زائران به درستی انجام نشود امکان تاخیر در رسیدن به موقع اتوبوس ها به هتل های روی دهد و انتقال حجاج با اختلال و وقفه مواجه شود اما امروز این دغدغه رفع شده و شاهد اوج پیشرفت در برنامه حج جمهوری اسلامی ایران در این زمینه هستیم .
  نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت در خاتمه از همه کسانی که طرح مانیتورینگ هوشمند انتقال زائران به سرزمین عرفات را آغاز و آسیب‌شناسی کار را انجام و موانع را رفع کرده اند، قدردانی و ابراز امیدواری کرد : کارهای بزرگ تر و بهتری با توجه به ظرفیت های بالای این حوزه و توان نیروهای مجموعه شاهد باشیم.

 


كليه حقوق اين جايگاه متعلق به مديريت حج و زيارت خراسان رضوى مي‌باشد و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع مجاز مي‌باشد